Uchovávejte potraviny v chladničce tak, aby dlouho vydržely čerstvé.

Správné skladování potravin chladničce dokáže zajistit prodloužení jejich čerstvosti a ušetřit i místo. I ty nejkvalitnější potraviny potřebují být dobře uskladněny a je dobré se řídit pár jednoduchými zásadami. Velkým pomocníkem je kvalitní chladnička, která může vyřešit hodně. Chladnička MORA s beznámrazovým systémem NoFrost vás zbaví nejen starostí s odmrazováním, ale díky mnoha vychytávkám zajistí i ideální uchování potravin.

V chladničce by se teplota měla pohybovat mezi 0 až 5 °C. Důležité je dbát na to, kam konkrétní potraviny v chladničce umístíme. Spodní přihrádky jsou určené pro ovoce a zeleninu, přihrádka hned nad ní je vhodná k uchování masa, uzenin a ryb. Vyšší přihrádky jsou poté vhodné na mléčné výrobky.

Vestavná chladnička MORA VCN 1821 disponuje do detailu promyšleným vnitřním uspořádáním. Zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl, poskytuje dostatek prostoru a optimální podmínky pro ukládání ovoce a zeleniny. Vše tak zůstane svěží, plné vitamínů a živin. Své místo v speciálním držáku mají i lahve či vajíčka a multi-variabilní skleněné police jednoduše výškově nastavíte, nebo vyjmete podle toho, co potřebujete uložit v chladničce. Další praktickou vychytávkou je, že v případě náhlého výpadku elektrického proudu, dokáže chladnička ještě 16 hodin chladit a tím udrží potraviny v perfektním stavu.

Poslední částí chladničky je zóna mrazicí. Teplotu v mrazáku je dobré udržovat kolem -20 °C a uchováváme zde zmražené potraviny. Doporučujeme jednotlivé druhy potravin oddělit a označit je datem zamrazení. Skladování ve zmrazeném stavu by totiž nemělo přesáhnout dobu jednoho roku. Součástí chladničky MORA VCN 1821 je i mraznička se 3 zásuvkami. Pro extra velké kusy potravin uvítáte MaxiBox s objemem 38 litrů. Horní zásuvka slouží pro rychlé zamrazení a poslední pro běžné potraviny.

Rodinný rozpočet určitě přivítá i to, že tato chladnička disponuje úspornou energetickou třídou A++ a cenou 15 990 Kč.

Napsat komentář