Tipy, jak pečovat o plastová okna, aby dlouho vydržela

Pořídili jste si před nedávnem plastová okna, ale máte strach o jejich životnost? Je jasné, že každý chce, aby mu okna dlouho a dobře sloužila, avšak aby tomu tak skutečně bylo, musí se o ně náležitě starat. Bez péče a poctivé údržby mohou plastová okna vydržet podstatně kratší dobu, než kdybychom je pravidelně ošetřovali. To, že mají plastová okna mnoho výhod, díky kterým se můžeme v našem domě či bytě cítit příjemně, všichni dobře víme, avšak aby byly tyto vlastnosti a výhody dlouho zachovány, musíme jim věnovat náležitou péči. Víte, jak se o svá okna dobře starat? Pokud ne, pozorně si přečtěte následující rady.

Kanálky

Nezapomínejte kontrolovat průchodnost a čistotu odvodňovacích kanálků, které se nacházejí v dolní části rámu okna. Voda nemůže odtékat, pokud ji brání nečistoty. Zkontrolujte tedy alespoň jednou do měsíce kanálky a v případě jejich neprůchodnosti nečistoty pečlivě odstraňte.

Kování

Nepromazané kování může způsobit to, že okna nepůjdou tak snadno ovládat. Nemusíte se ale bát, tento problém může napravit neprodlené promazání. Kování promazávejte silikonovým olejem. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se raději na odborníky.

Profily

Profily oken čistěte vodou, do které můžete přidat pár kapek běžného čisticího prostředku. Pražští specialisté na plastová okna však upozorňují, že použití organického prostředku může poškodit celý dekor okna, proto se vyvarujte používaní ředidel, benzinu a podobně.

Skla a sítě proti hmyzu

Skla můžete umývat obyčejnou vodou s přídavkem speciálního přípravku na mytí oken, po umytí vždy vyleštěte, abyste dosáhli maximálního efektu. Stejně tak můžete očistit také sítě proti hmyzu, které dnes nejsou v Praze a dalších městech žádnou výjimkou, a ve kterých se mohou také zachytávat nečistoty, které pak nepůsobí esteticky.

Napsat komentář