289029

Spolehlivé závitové kalibry si najdou místo v každém provozu

Jakákoli výroba se musí soustředit na maximální přesnost. I proto ostatně existují kontrolní pracoviště a speciálně vyškolení zaměstnanci dbající na jakost. Jejich důležitost je neoddiskutovatelná, nicméně ke spolehlivému vykonávání jejich práce potřebují správné nástroje. Konkrétně se jedná o měřicí techniku, respektive měřidla a především kalibry. Právě na ně se soustředíme mnohem podrobněji, jelikož jejich přítomnost při měření v mnohých hlavně strojírenských provozech je nesmírná.

Proč zrovna kalibry?

Tato otázka je určitě na prvním místě. Kalibry jsou speciální měrky, jež dokážou ihned odhalit nepřesnosti. V sériové výrobě je jejich expresní použití nezbytné. Při včasném odhalení zmetků dojde k eliminaci vznikajících škod, jež mohou být značné. Jejich prostřednictvím se realizují jak průběžné, tak i finální kontroly. Práce s nimi není nijak složitá a výsledek je znám ihned po měření.

Jaké kalibry existují?

Na trhu je k dispozici spousta různých měrek a kalibrů. Když pomineme specifické nástroje, pak se nejčastěji využívají závitové kalibry. Změřit jimi lze jak vnitřní, tak i vnější závity. Pro zjištění správného rozměru vnitřních se využívají trny, u vnějších se setkáme s kroužky. Nasazení obou na výrobek není složité a výsledek je okamžitý.

Vybírejte si u specialisty

Nákup kalibrů rozhodně není radno podcenit. Volit je třeba vysoce kvalitní nástroje. Musí odolat jak vysoké, tak i značně snížené teplotě. Tvarová stálost by u nich měla být jakousi samozřejmostí. Dále je nutné myslet i na maximální přesnost měření. Jinými slovy, bez speciální kalibrace se neobejdete. I proto se vyplatí nakupovat již takto seřízené měřidlo či kalibr. U společnosti Michovský-TOOLS s.r.o. budete mít jistotu. Tradiční výrobce tohoto sortimentu nabízí mimo profesionálního seřízení i poradenství a veškerý servis.

Napsat komentář