Rekuperace vzduchu zamezující nežádoucímu úniku tepla

Řízeným větráním k větší úspoře energií

Rekuperační jednotky se v současné době využívají v nejmodernějších nízkoenergetických a pasivních budovách, které nabízí svým obyvatelům maximální úsporu energií, přinášejí vždy čerstvý vzduch bez tepelných ztrát a šetří životní prostředí. Standardní tepelná izolace domu se nevyrovná rekuperačním systémům, protože přes své nesporné výhody v zimě nedokáže při běžném každodenním větráním zabránit obrovské ztrátě tepla a s ní spojeným plýtváním energiemi.

V čem spočívá rekuperace vzduchu?

Rekuperace vzduchu neboli řízené větrání zamezující nežádoucímu úniku tepla, slouží zdravějšímu a úspornějšímu bydlení. Využívá špičkové tepelné izolace v kombinaci s efektivní výměnou vzduchu. Rekuperační jednotky pomáhají udržovat vámi stanovenou ideální teplotu v místnosti, zamezují přílišné vlhkosti či suchosti vzduchu a s tím související tvorbou plísní, přinášejí čerstvý filtrovaný vzduch. Filtrovat je možné i pyly, toto zařízení je tak ideální i pro alergiky. Rafinovanost větracích jednotek oceníte především v zimě, kdy vám díky řízenému větrání odpadne nejvíc nákladů na vytápění. Už si nemusíte vybírat mezi teplem a svěžím vzduchem, i v zimě můžete mít obojí bez zbytečného přitápění navíc.

Bydlení budoucnosti

Systémy rekuperace vzduchu jsou velmi tiché a umožňují přivádět vyvážené dodávky vzduchu bez ohledu na měnící se podmínky venkovního prostředí. Větrací jednotky fungují celoročně, ve dne v noci. Novým vylepšením rekuperačních jednotek je vícezónová regulace, která umožňuje nastavit si odlišné systémy větrání v jednotlivých zónách vašeho bytu či domu, nemusíte tak větrat v jednom kuse celý dům, ale jeho jednotlivé části podle aktuálních potřeb. Noční režim větrání můžete mít přednastavený v ložnici, v obývacím pokoji to lze mít stanoveno jinak pro větší pohodlí a úsporu energií. Intenzitu větrání v konkrétních místnostech si také určujete sami za pomoci jednoduchého ovládání. Českým dodavatelem špičkových rekuperačních jednotek 6. generace je firma Štorc TZB.

Napsat komentář