Podle čeho vybrat jídelní stůl

Při výběru i obyčejného jídelního stolu se snažíme nic neuspěchat, aby naše bydlení bylo co nejpohodlnější. Ani u tohoto bytového doplňku nejde o malou investici, proto si na jeho dekoru a umístění dáme záležet. Než se vrhneme na nakupování, abychom oživili bydlení o nějaký další pěkný designovaný kousek, tak popřemýšlíme o základních parametrech – styl, materiál, velikost a tvar. Stůl je největším kusem nábytku v kuchyni, popřípadě v jídelně či ve spojené kuchyni s obývákem, takže brat v úvahu styl je nutnost. Co se stylu týče moderní je jednoduchý a minimalistický styl, přesto může být i masivní a zdobený, formální či netradiční.

Materiál ovlivňuje náladu

Dřevo je teplé a působí útulným dojmem, ale je náročné na údržbu. Kovový stůl doplněný skleněnou nebo kamennou deskou zase působí chladně, ale údržba je jednoduchá. Ovšem sklo je křehké, a proto lehce rozbitné. Kompromisem může být lakované dřevo, dýha nebo plastová fólie. Velikost stolu určujeme podle členů rodiny a pravidelných hostů. Další hledisko při výběru stolu je velikost prostoru, do menší kuchyně se bude lépe hodit kulatý nebo na oválný rozkládací stůl, ideálně s jednou nohou ve středu.

Vybíráme židle

Trh nabízí neskutečné množství židlí nebo celých jídelních sestav. Ohromně moderní je eklektický přístup. Kupte si každou židli jiného typu a odlišné barvy, případně zkombinujte nové a staré kousky. U dlouhého úzkého stolu se budou pěkně vyjímat křesla s opěrkami pod ruce. Nabízejí sice pohodlné sezení, ale zaberou vám mnoho místa. Při výběru židlí nekoukáme pouze na moderní design, ale také na čalounění – komfort nade vše. Taktéž nezapomeňte, abyste měli dostatek místa na odsunutí židle a nevráželi do nábytku nebo stěny, když se budete chtít postavit. Pohodlná na sezení je čalouněná lavice, ale postačí i podsedáky nebo polštáře. Zařiďte si bydlení vkusně a pohodlně.

Napsat komentář