Plánujete novou barvu fasády? Na co nezapomenout?

Fasáda je pro každý dům vizitkou. Už podle jejího vzhledu se hodnotí stav domu a jeho obyvatelé. Je důležité, aby tato obálka domu byla ve stoprocentní kondici – tedy bez vad, s elegantní barvou a beze skvrn. Zdá se vám, že fasáda vašeho domu už ztrácí šmrnc? Přemýšlíte alespoň o nové barvě na fasádu, aby váš dům opět vypadal mladší? Jestliže plánujete novou barvu, je nutné ještě před její aplikací myslet na několik věcí. Jakých?

Fasáda musí být čistá

Ze všeho nejdříve je zapotřebí fasádu důkladně vyčistit. Jak? Existuje hned několik metod a technologií. Mezi nejefektivnější systémy se řadí čištění fasád systémem tryskání-pískování. Jak probíhá takové čištění, se můžete dozvědět ZDE. Proč fasádu čistit? Nátěr dokonale drží jen na čisté fasádě beze skvrn. Navíc po vyčištění také můžete odhalit případné nedokonalosti na fasádách a jejich drobné nebo větší poškození. Při případném zjištění těchto nedokonalostí lze na obálku domu aplikovat také ochranné nátěry fasád.

bydlenicz.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Základem je nátěr proti plísním

Nejčastějším problémem na starších fasádách bývá plíseň. Vlhké prostředí, nedostatek slunka nebo malý přísun slunečního svitu dokáží udělat na fasádách hodně nepořádku. A plíseň je jedním z nejčastějších problémů. Jedná se o problém, který má vliv na estetický vzhled domu, ale také následkem plísní chátrají materiály, které jsou jimi napadené. Je zapotřebí před novou barvou aplikovat ochranný nátěr proti plísni, který plíseň odstraní a zabrání jejímu opětovnému vytvoření. Byla by škoda, kdyby se na nové barvě fasády objevila ihned plíseň.

bydlenicz.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02

Drobné prasklinky lákají vlhkost

Protiplísňové nátěry nemusí být jediným druhem ochranných nátěrů, které lze na fasádu při problémech aplikovat. Dalším problémem, který můžete po vyčištění na fasádě objevit, jsou mikroskopické prasklinky. Do těch se dostává vlhkost, která je původcem plísní, ale v zimě může způsobit i velké praskliny. Stačí na fasádu aplikovat hydrofobní nátěr, který vlhkost odpuzuje, a problémy s prasklinami jsou vyřešené. Pro vyčištění fasády, posouzení jejího stavu a také případné opravy je vždy lepší volbou kontaktovat profesionální firmy, které mají s těmito pracemi zkušenosti.

Napsat komentář