Nejkrásnější vánoční osvětlení pro letošní rok

Pro naše nejmenší neexistují krásnější vánoce než ty, které jsou plné světel.

Chcete v očích svých dětí vidět ty jiskřičky radosti u rozsvíceného vánočního stromečku a u každé dekorace, kterou doma budete mít?

Vyberte si ty nejkrásnější světelné řetězy či LED rampouchy a vyzdobte váš dům podle svého gusta.

Vánoční zábradlí

Pokud máte patrový dům a v něm zábradlí, pak je tento druh výzdoby právě pro vás. Pořiďte si pořádnou zásobu chvojí a jednotlivé kusy k sobě připevněte pomocí vázacího drátu a stahovacích pásek tak, aby vznikla dlouhá girlanda. Tu pak opatrně připevněte vázacím drátem k zábradlí.

Začněte dole, připevněte a nechte kousek viset dolů, zase přichyťte a opět kus nechte trčet dolů. Takhle pokračujte, až dokud vám nedojde zábradlí nebo girlanda. Potom vezměte světelný řetěz a různě ho poházejte po chvojí. Nemusíte ho vázat, bohatě postačí, když ho zachytíte za jednotlivé větvičky.

Dílo zakončete tím, že na girlandu zavěsíte červené a zlaté vánoční koule, bílé hvězdičky atd. Takto ozdobené zábradlí váš dům pozvedne.

osvetleni

Vánoční poklad

Povaluje se vám doma pár dřevěných bedýnek s otvory a sklápěcím víkem? Vyrobte z nich truhlu pokladů. Vybavte se přírodními šiškami, vánočními ozdobami (čím více druhů, tím lépe) a světelnými řetězy. Místo řetězů klidně můžete použít i světelný kabel. To záleží na vás.

Na dno truhly položte začátek řetězu, zasypte částí ozdob, aby držel uvnitř, potom na ozdoby rozložte více než polovinu řetězu (nezapomeňte, aby byl i na okrajích), zasypte trochou ozdob, zbytek řetězu strčte k jedné straně bedny a před něj dosypte ozdoby.

Jakmile zapojíte řetěz do zásuvky, rozzáří se váš vánoční poklad. Takovou bednu klidně položte pod vánoční stromek nebo jen tak do rohu místnosti, zkrátka kam chcete.

 

osvetleni1

Vánoční kočičky

Samozřejmě, že to nebudou pravé kočičky, které jsou symbolem jara a také Velikonoc (většinou jsou to větvičky vrby jívy), tyhle jsou falešné, ale budou se těm pravým hodně podobat, jen budou vánoční. Připravte si velkou průhlednou vázu (pokud možno širokou), několik drátů o délce 30, 40 a 50 cm, vánoční světelný řetěz v teple bílém a barevném provedení, izolepu, zlaté vánoční koule, několik šišek a červenou stuhu.

Nejdříve dejte do vázy celý barevný řetěz lepší je delší, aby byl načechranější, jen nechte venku konec kabelu se zástrčkou. Na to položte pár šišek a doplňte koulemi. Na jednotlivé dráty začněte postupně přikládat světelný řetěz zhruba 20 cm od konce a pomocí izolepy je připevněte.

Takhle ozdobte všechny dráty (ve všech délkách) a opatrně je zasuňte do vázy tak, aby uprostřed byly nejdelší, kolem nich ty kratší a nakonec nejkratší. Vše zapojte do zásuvky a kočičky jsou na světě. Světýlka na drátech se jim po rozsvícení velmi podobají.

osvetleni2

Světelná dekorace na stůl

Pokud hledáte inspiraci pro vánoční led dekoraci, kterou položíte na sváteční stůl při štědrovečerní večeři, pak máme skvělý tip. Potřebujete světelný řetěz (ideální je bílá barva LED diod), vánoční stuhu a ozdoby, k tomu velký tác nebo větší ozdobnou mísu.

Stuhu nastříhejte na stejné kousky o délce 15 cm a udělejte z nich mašličky na kabelu mezi jednotlivými diodami. Světelný řetěz naaranžujte na tác či mísu, obložte ozdobami, zapojte a položte na stůj při večeři. Vypadá to skvěle a přitom je to jednoduché.

Snímek obrazovky 2017-08-22 v 7.24.05

Vánoční štafle pro kutily

Možná vám to přijde směšné, ale věřte, že i z takového předmětu, jako jsou štafle, můžete vykouzlit vánoční ozdobu plnou světel. Klasické dřevěné štafle natřete hnědou barvou a nechte zaschnout.

Na boky štaflí připevněte jednotlivé kusy chvojí pomocí vázacího drátu a ozdobte zlatými i červenými mašličkami. Potom vezměte dlouhý světelný řetěz (klidně i 40 m) a začněte obtáčet jednotlivé stupínky jeden po druhém, jak přední, tak zadní.

Pomocí háčků na vánoční stromeček zavěste na řetěz různé vánoční ozdoby (vyberte ty lehčí, aby příliš neprověsily řetěz). Nakonec zapojte do sítě a je hotovo. Pro vášnivého kutila je to perfektní překvapení na vánoční svátky.

osvetleni3

Svítící rámy obrazů

Tohle není vlastně nic tak složitého, a přesto to vypadá stylově s nádechem elegance. Rozvěste na jednotlivé rámy obrazů světelné LED rampouchy a přidejte sem tam i chvojí s pár ozdobami, uvidíte, že to bude vypadat skvěle a návštěvy budou tiše závidět nevšední dekorace.

Na závěr Vás jako již tradičně neošidím o trochu vánoční inspirace a ukázky, jak se dá s vánočním osvětlením vykouzlit úchvatná atmosféra při výzdobě zahrady a celého domu.

Jako perličku jsem si pro vás ještě připravila světelnou show, která ukazuje, jak se může majitel domu vyřádit při instalaci vánočního osvětlení a s jedním domem zvládnout i několik různých námětu. Video najdete zde.

Napsat komentář