Kam s kolem a koloběžkou?

Jezdíte rádi na kole? Nebo je dokonce vášnivých cyklistů ve vaší rodině víc? Pak se asi potýkáte s dilematem, kam ta všechna kola schovat. Ona totiž nebývají moc skladná.

V nejmenovaném časopise o bydlení mě zaujala jedna fotografie ložnice. Bylo v ní totiž jízdní kolo. Nepochopila jsem, zda kolo v současné době zastává funkci interiérového doplňku, nebo autor fotografie chtěl vytrhnout trn z paty nešťastníkům, kteří nevědí, kam svůj oblíbený dopravní prostředek umístit. Nemáte dostatek místa na kolo? Postavte si ho do ložnice. Nebojte, do takovýchto extrémů nepůjdeme. Máme pro vás lepší řešení.

Stojany na jízdní kola

Pokud disponujete dostatečně vhodným venkovním prostorem, skvělé řešení nabízejí speciální stojany na jízdní kola, díky nimž je nebudete muset opírat o zeď. To totiž nesvědčí nejenom zdi, nýbrž i kolu samotnému. Stačí málo a kolo se vám skácí k zemi, a to si rozhodně nepřejete. Stojan, jejž můžete mít ukotvený k zemi či ke zdi, mu v tomto smyslu zajistí patřičnou stabilitu. V případě většího počtu kol nebo do veřejných provozoven doporučujeme tzv. spojovatelné stojany, jejž nabízejí umístění několika kol vedle sebe.

Stojany na koloběžky

Na podobném principu fungují i stojany na koloběžky, jež se setkávají se stále větší oblibou nejenom u dětí, ale i dospělých. Své uplatnění ale tato chytrá zařízení nemusejí najít jen u rodinných domů. S velkým množstvím koloběžek se potýká nejedna školka. Před krádeží koloběžku uchrání visací zámek.

Přístřešky na jízdní kola

Asi nikdo nechce svůj oblíbený dopravní prostředek, ať již kolo, koloběžka či skútr nechat na pospas počasí, které se na něm přeci jen může negativně podepsat. Pro tyto účely přicházejí vhod speciální přístřešky na jízdní kola. Jejich výhodou je, že nemusí sloužit jen k uskladnění kol, ale prakticky čehokoliv, co chcete mít pod střechou.

Venkovní popelníky

Není nic horšího než kuřák, který nemá kam odklepnout svou zapálenou cigaretu nebo kam odhodit nedopalek z cigarety. Tak jej jednoduše odhodí na zem. Výsledkem jsou haldy „špačků“ (a nemáme na mysli milé ptáčky) hyzdící venkovní prostory. A těch nás ušetří venkovní popelníky. Velmi praktické jsou především sofistikované nástěnné venkovní popelníky, jež svou konstrukcí dokážou zabránit šíření kouře, a zabijí tak dvě mouchy jednou ranou. Skryjí nedopalky a utlumí rezidua kouře, který z nich může unikat. Nejen pro veřejné prostory přímo ideální řešení.

Napsat komentář