loznice-moderni

Jak vyřešit úložný prostor v malé ložnici?

Máte-li doma speciální místnost vyčleněnou jako šatnu, asi takové starosti vůbec neřešíte. Jenže většina lidí nic takového nemá, obzvlášť v bytech to není dost dobře možné. Oblečení pak musí skladovat ve skříních v ložnici. Ale jak na to, když je prostoru málo?

Schovávejte věci pod postel

Odborníci na Feng-šuej by nejspíš nebyli moc nadšení při představě krabic pod postelí, ale je to jeden z nejjednodušších a nejchytřejších způsobů ukládání věcí. Jestli si tedy budete kupovat novou postel do ložnice, pořiďte si raději vyšší, ať je pod ní více místa.

fialova-loznice

Nakupte si úložné krabice (papírové či plastové na kolečkách) nebo prostě použijte obyčejné kartonové boxy. Nezapomeňte je ovšem zavírat, protože i pod postelí se práší. A taky není úplně špatné si je popsat.

Pod postel ovšem schováte spíš sezónní oblečení. Věci, jež běžně nosíte, je potřeba vyřešit jinak.

Tip: Sezónní věci či starší oblečení, které potřebujete uchovat, je možné zabalit vakuově. Pak bude skladnější. Pytle pro vakuové balení stojí pár desítek korun, vzduch z nich vysajete vysavačem.

Pořiďte si vestavěnou šatní skříň

Vestavěné šatní skříně, jež vám zaberou místo podél celé jedné stěny, se mohou zdát jako šílený nápad do malého prostoru, ale skutečnost je jiná. Působí velmi útulně, poskytují hodně úložného místa a vypadají přirozeně. Velký kus nábytku stojící samostatně by v malé místnosti nepůsobil příliš dobře. Také zkuste vsadit na světlý odstín skříně, tmavé barvy totiž zmenšují prostor.

Hledejte místo všude, kde je to možné

Pořiďte si malou komodu místo nočního stolečku, namísto poličky si kupte raději závěsnou skříňku. Pamatujte, že úložný prostor nemusíte hledat pouze na zemi. Koneckonců, pokud si nekoupíte skříně až ke stropu, i na nich se dá něco skladovat.

satni-skrin

Udělejte si pořádek ve skříni

Do jaké míry je vaše šatní skříň organizovaná? Máte věci hezky poskládané, nebo jen naházené? A neskladujete tam zbytečně oblečení, které stejně vůbec nenosíte?

Máte tedy dvě možnosti. Buď rozšíříte úložný prostor, nebo zmenšíte množství věcí, které chcete skladovat. Volba je na vás.

Napsat komentář