Jak na opravu kanalizace bez složitého kopání?

V případě, že na vašem pozemku máte kanalizační potrubí a dojde k jeho zanesení, ucpání, případně poškození, je na místě povolat odbornou firmu, která se postará o jeho opravu. Špatně fungující kanalizace je strašákem mnoha lidí, a to i kvůli tomu, že počítají s náročnými a zdlouhavými výkopovými pracemi. Dnes se však dají použít daleko efektivnější metody, které jsou šetrné a rychlé.

Rekonstrukce bez nutnosti zásadního kopání se stává trendem posledních let

V rámci opravy kanalizace v současnosti nemusí nutně dojít k zásadnímu kopání, než se odborníci dostanou k postiženému místu, aby jej mohli znovu uvést do plné funkčnosti. Moderní způsob představují bezvýkopové opravy kanalizace, kdy se potrubí zpravidla nejprve prohlédne pomocí malé kamery a poté se na postižené místo dopraví speciální látka, především pryskyřice, jež je schopna zacelit různé praskliny.

V rámci bezvýkopové opravy tedy nejprve dochází k důkladnému monitorování kanalizace. Už jen tento proces výrazně urychlí a usnadní rekonstrukci, protože zkrátka pracovníci přesně vědí, kde je onen problém a citlivé místo, na které je nutné se zaměřit. Dříve bylo běžné, že se musela celá část kanalizace odkrýt, došlo tedy k rozkopání minimálně několika metrů komunikace a odstranění zeminy. Díky monitoringu a aplikace pryskyřice je oprava účinnější, rychlejší, tím pádem často také podstatně levnější.

Vysokotlaké čištění zajistí dobrou průchodnost kanalizace

O kanalizační potrubí je dobré se starat průběžně, aby nemohlo dojít k zásadnímu zhoršení jeho funkčnosti. Napomoci k tomu může také vysokotlaké čištění. Dokážou se s ním odstranit nánosy bahna a dalších usazenin, jež mají tendenci kanalizační potrubí ucpat, což pak samozřejmě v delším časovém horizontu vede k eskalaci potíží s celou kanalizací. I na tuto činnost se vyplatí přizvat specialisty, a to třeba ze společnosti Ibos, a.s. Bezvýkopovými opravami kanalizací, monitorováním a vysokotlakým čištěním se firma zabývá už od roku 1999, má tedy dostatečné zkušenosti, aby vám pomohla s jakýmkoliv problémem ohledně kanalizačního potrubí a přípojek.

Napsat komentář