I plochá střecha vyžaduje náležitou péči

V současné době je v architektuře a při navrhování komerčních budov velice oblíbená plochá střecha, protože realizace a potažmo i případná rekonstrukce není tak nákladná jako u jiných druhů střešních krytin. I navzdory svému názvu není plochá střecha zcela plochá, ale je nakloněna pod malým úhlem, aby se zabránilo hromadění vody a zatékání. Nicméně i plochá střecha je náchylná na poškození a opotřebení, a tak vám v následujících řádcích prozradíme něco o renovacích a údržbě.

Obecně jsou střechy zanedbávány, přičemž pozornost je jim věnována až v okamžiku, kdy nastane nějaký problém, a to je obrovská chyba. Předcházejte zatékání a začněte chránit nemovitost před vnějšími vlivy. Střechu nechávejte pravidelně kontrolovat, protože se tím včas zachytí problémy a závady. Opraví se jen lokální potíže a není nutná kompletní rekonstrukce ploché střechy.

Jaké problémy nastávají u ploché střechy?

Většinou se začnou objevovat netěsnosti, takže plochá střecha prosakuje, a tak se v komerčních prostorech mohou objevit mokré fleky na stěnách. Střecha začne prosakovat zejména v okamžiku, kdy se na ní nahromadí voda, která odtéká pomalu.

Ploché střechy jsou vyrobeny z různých materiálů, které se mohou smršťovat. U starších budov jsou potíže s izolací. Ať už si všimnete jakýchkoliv známek poškození, nechejte střechu co nejdříve zkontrolovat a opravit, protože tím zabráníte dalším škodám.

Kdo vám provede kontrolu i rekonstrukci?

Jestliže hledáte specialistu na ploché střechy, střešní světlíky a taktéž polykarbonátové stěny, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti R3STAV s.r.o. Jedná se o stabilní stavební společnost, která ví, jak má odvádět precizní a kvalitní práci. Rekonstruuje rozsáhlé střešní pláště u komerčních a průmyslových budov.

Napsat komentář