Sice je teprve září, ale nikdo s jistotou neví, kdy přijde první sníh. Přesně vám to neřeknou ani meteorologové, a tak je lepší nenechávat nic náhodě a připravit sebe i svůj majetek. Kromě toho ani sychravé a deštivé podzimní počasí nesvědčí senu, rozestavěným domům a dalším objektům, které je možné schovat pod plachtu.
Zazimovat hromadu sena, narovnané dříví či rozestavěnou zahradní boudu není složité. Nejjednodušší je použít kvalitní zakrývací plachtu, která vás vyjde na pár stovek korun a pár desítek minut práce, které musíte věnovat jejímu připevnění.
Důležité je volit kvalitu
Chcete-li něco nechat pod plachtou přes celou zimu, měli byste si pořídit opravdu kvalitní plachtu, která chrání před všemi vlivy nepříznivého počasí. Odolné varianty vydrží mráz až do -40°C, jsou nepromokavé, přežijí polití kyselinami a alkáliemi. Záleží také na gramáži – čím je vyšší, tím je plachta těžší a odolnější vnějším podmínkám.
Hodně jde také o to, jak se vám ji podaří připevnit. Sáhněte raději po plachtě s pevným zdvojeným okrajem a kovovými oky, kterými protáhnete provaz.
Plachtou zakryjete téměř cokoliv včetně bazénu, na který se vyrábí speciální kruhové provedení. Není problém nechat si zhotovit dokonce plachty na míru, jen barevné volby jsou trochu omezenější. Běžně se používá modrá, zelená, bílá a průhledná. V zimě pod vrstvou sněhu to ale stejně nebude vidět.
Speciální plachty na auto
Dalším speciálním typem plachet jsou autoplachty vyráběné ve dvou variantách pro krátká a dlouhá auta. Ty slouží celoročně – v létě se používají jako ochrana před UV zářením, v zimě proti sněhu. Kvalitní autoplachta vydrží roky bez změny tvaru, vyjde zhruba na 1 400 korun.
Aspoň taková je cena v e-shopu Plachty Štěpáník, který vyrábí zakrývací plachty k různému účelu, stínící sítě a reflexní vesty. Při nasněžení to možná bude vaše poslední záchrana. Plachtu na míru jsou totiž schopní vytvořit expresně do 10 dnů.