gal-5471-orig

Antigraffiti nátěr? Rozhodně se vám vyplatí!

Vlastníte-li nemovitost jakéhokoli typu, může se stát, že se budete muset vypořádávat s hrozbou současné doby – graffiti. To platí dvojnásob, jestliže vaše nemovitost není chráněna proti vstupu cizích osob. I v tomto případě si však nemůžete být na 100% jisti, že si sprejer nevybere jako vhodnou plochu zrovna váš majetek. Vedle fasád domů, zdí či mostů, se totiž nežádoucí graffiti může objevit také na plotě chránícím váš dům.

Ten, komu se něco podobného někdy stalo, jistě ví, jak obtížné odstranění graffiti je. V případě, že vše ponecháte náhodě a svůj majetek dostatečně nechráníte, se úspěšnost odstranění pohybuje někde mezi 60% a 90%. A to dokonce i za využití profesionální techniky a těch nejlepších prostředků, které jsou na trhu dostupné.

Ale jak se tedy proti graffiti účinně chránit, když ani ploty nemusejí pomoct? Naštěstí to není nic komplikovaného. Stačí si nechat na fasádu domu, zmíněný plot či zídku nebo cokoli jiného, co chcete chránit, nanést takzvaný antigraffiti nátěr. Jedná se o nátěr, který na chráněném povrchu vytvoří nepropustnou, hydrofobní vrstvu.

Mezi situací, kdy sprejer posprejuje nechráněný povrch a kdy posprejuje povrch chráněný antigraffiti nátěrem, existuje zásadní rozdíl. Zatímco u nechráněného povrchu se sprej okamžitě vpíjí hluboko do jeho struktury, v případě ošetření ochranným nátěrem zůstává pouze na povrchu, odkud se snadno odstraňuje.

Aplikaci antigraffiti nátěru, stejně jako následné odstranění graffiti, vám provede celá řada firem. V Praze se můžete obracet například na firmu ARS.

Napsat komentář