Široké spektrum přírodních materiálů z kamene je vyloženě široce využitelné jak v soukromých, tak i v komerčních interiérech. Přírodní kámen v jakékoliv podobě, barevnosti i struktury se stal luxusním doplňkem vstupních hal, obývacích pokojů, kuchyní i koupelen. V této době je přírodní kámen v interiéru nejen stavebním, ale také vyhledávaným designovým prvkem.
Můžete si vybrat z velkého sortimentu nabízených kamenů. Ozvláštňující prvky se objevují jako kamenné umyvadlo nebo vana, případně kamenné schodiště, obklady a obložení krbů či zajímavé interiérové parapety. Práce s kamenem v interiéru tak může zahrnovat například tradiční kamenný krb, kamenem obezděnou krbovou vložku nebo horkovzdušnou sálavou zeď, a to vše třeba stylově doplněné také o kamennou dlažbu.
Ošetřování a údržba přírodního kamene je důležitá otázka, kterou byste měli prodejci položit před tím než si ten či onen kámen zakoupíte. Přírodní kámen nepotřebuje v průběhu své životnosti žádnou zvláštní údržbu. Údržba spočívá pouze v občasném opláchnutí či omytí čistou vodou. Běžný kámen nevyžaduje skoro žádnou údržbu a jeho kresba zůstane „živá“ i po letech. Oproti mramoru a žule se nemusí štípaný kámen ani leštit. Pouze včasnou impregnací se však podaří ochránit kámen před mastnotou a vylitými tekutinami. Díky impregnaci se na povrchu kamene vytvoří neviditelný ochranný film.
I mezi impregnacemi nalezneme rozdíly, pro všechny však platí jedno pravidlo, impregnovat můžeme pouze suchý a čistý kámen. Vyvarujte se také používání agresivních a abrazivních přípravků. Pozor je třeba dát a vyvarovat se kontaktu s mastnými a chemickými látkami. I přesto, že má kámen minimální nasákavost, mohou tyto látky vniknout do materiálu a jsou potom těžce odstranitelné.