Toužíte po moderním bydlení? Tak nesoustřeďte svou pozornost pouze na obývací pokoj, ale i koupelna si zaslouží zvláštní pozornost. Což takhle si pořídit rohovou vanu? Rohová vana bourá předsudek, že vana musí být pravoúhlá (oválného tvaru). Ergonomický tvar v kombinaci s estetickým vzhledem rohovou vanou povýšil nad vše ostatní a její popularita velice roste. Mnozí lidé si již své bydlení bez rohové vany, rohové sedačky a rohové lavice v kuchyni ani neumí představit.
Rohovou vanu vybíráme podle velikosti koupelny
Výběr rohové vany je závislý na velikosti koupelny. Většina bytů má akutní nedostatek volného místa právě v koupelně. Normální délka rohové vany je 1,5-1,6 m (jsou i menší). Tyto rozměry umožňují dostatečné pohodlí při koupání, a to i pro dvě osoby najednou. Pozor při výběru příliš levné vany na její tloušťku. Při odtoku mají tloušťku 1 milimetr, jsou téměř průsvitné (obrazně řečeno) a v rádiusu se při stisknutí ohýbají. Tyto vlastnosti jsou pro běžného uživatele velké mínus. Vana musí mít při odtoku tloušťku minimálně 4 mm (ne plechová, ocelová) a nesmí prosvítat. Rádiusy jsou nejpevnější části vany, nelze je stisknout.
Rohové vany zažívají boom
Ano, o rohové vany je v poslední době velký zájem. Ale vraťme se k tloušťce vany, abyste za dva roky nemuseli kupovat novou vanu. Tloušťka vany při přepadení, či obvodu není až taková podstatná, protože v těchto místech se vana podkládá pórobetonem. Nemůže být však extra tenká a optimální tloušťka v těchto místech je minimálně 4 mm. Největší tloušťka vany (min. 7 mm) by měla být na dně a hlavně při odtoku, kde většinou nebývá žádná výztuž. Samozřejmě vana nesmí být tenká ani v jiných částech! Pokud má vana tenký akrylát (vrchní vrstvu), může dojít k prasknutí. Než si pojedete pro rohovou vanu, poraďte se raději s odborníkem.
Mohlo by vás zajímat:
2 komentáře: „Vybíráme rohovou vanu“